Burç Hesaplama

Aşağıdaki hesaplama aracına burcunu hesaplamak istediğiniz kişinin doğum tarihini giriniz ve hesapla butonuna basınız.

Hesaplama yaptıktan sonra sayfanın devamında burç hakkında merak edilen soruların yanıtlarını ve kullanıcılarımızın burç hesaplama aracı ile ilgili yorumlarını bulabilirsiniz.
Burç Hesaplama Aracı
* Doldurulması zorunlu alanlar.
  1.   
Sitene Ekle

Burç nedir?

Burç, sözlük açıklamasıyla zodyak üzerinde yer alan on iki takımyıldıza verilen ortak ad manasına gelir. Burçlar dört gruba ayrılmıştır: Ateş, toprak, hava ve su. Her grupta üç burç bulunur. Hangi gruba ait olduğunuzu bilerek temel kişilik özelliklerinizi ve tanıdığınız insanları daha iyi anlayabilirsiniz.

Zodyak'a göre burç sırası

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık. Bu sıralamayla burcunuzun Zodyakda (burçlar kuşağı) kaçıncı burç olduğunu öğrenebilirsiniz.

Burç nasıl hesaplanır?

Burçlar belirli tarih aralıklarında sınırlandırılmıştır. Örneğin 21 Haziran - 23 Temmuz tarihleri arasında doğan bir kişi Yengeç burcuna ait olmaktadır. Yengeç, su grubunun ilk burcudur.

Burç Hesaplama aracını siteme nasıl eklerim?

Burç Hesaplama aracımızı sitenize ekleyerek mevcut ziyaretçilerinize kolayca farklı bir içerik sunarken aynı zamanda yeni ziyaretçiler elde etme fırsatı da yakalarsınız. Buraya tıklayarak Burç Hesaplama aracımızı kendi sitenizin tasarımına göre özelleştirebilir ve tamamen ücretsiz olarak sitenize ekleyebilirsiniz.

Burç Hesaplama ile İlgili Hesaplamalar

dpx